Změny klimatu vyžadují rozsáhlé infrastrukturní projekty a ekologická maziva!

Úvod / Novinky / Změny klimatu vyžadují rozsáhlé infrastrukturní projekty a ekologická maziva!
Změny klimatu vyžadují rozsáhlé infrastrukturní projekty a ekologická maziva!

Následky změn klimatu jsou stále výraznější. Hladina moře rychle roste, což vyžaduje velký nárust investic do stavebnictví.

Den před klimatickým summitem OSN v New Yorku 22.9.2019 byla zveřejněna nejnovější studie Světové meteorologické organizace (WMO), která uvádí, že dopady klimatických změn jsou stále intenzivnější a výrazně se urychlují. Podle dat, které WMO shromáždila, bylo například posledních pět let nejteplejších v historii a emise skleníkových plynů dosáhly nejvyšších hodnot.

Nejvíce zneklidňující jsou informace o zvyšování hladin moří. Od roku 1993, kdy začalo měření stoupala jejich hladina průměrně o 3,2 mm za rok. Od května 2014 do roku 2019 to ale bylo již 5 mm za rok. A podle Petteriho Taalase, generálního tajemníka WMO, panují obavy, že k dalšímu výraznému zvýšení hladin může dojít v reakci na tání ledovců v Antarktidě a v Grónsku. Jen letos jsme mohli vidět tragický dopad na Bahamách a v Mozambiku, kdy zvyšování hladin moří a silné tropické bouře vedly k humanitárním a ekonomickým katastrofám.

Zpráva Mezinárodního panelu pro změnu klimatu (IPCC) dále uvádí, že extrémní zvedání hladin moře, k nimž docházelo jednou za století, budou některá pobřeží zasahovat každý rok.
Úroveň moře se může zvýšit až o 2 m do roku 2100 a o více než 7 m do roku 2500. Přepsání světové mapy pak zasáhne miliardy lidí.

Dopad stoupání hladiny moře způsobí škodu několik bilionů dolarů ročně. Jen americké město Miami bude muset utratit 278 miliard USD na ochranné struktury. Megaměsta, jako je Guangzhou a Tianjin v Číně, New York, Kalkata, Shanghai, Bombaj, Tokio, Hongkong a Bangkok budou také muset značně investovat do své infrastruktury, nebo se doslova utopí.

Změna klimatu je také jeden z hlavních důvodů, které studie Global Construction 2030 uvádí pro rychlý růst stavebních investic. Podle této studie celosvětové stavební objemy porostou až o 85 % do roku 2030 a dosahnou 15,5 bilionu USD.

PANOLIN je hrdým partnerem předních společnosti jako Weeks Marine a Great Lakes, které obnovují pobřeží prohlubováním amerických přístavů, chrání jeho břehy a vytvářejí bariérové ​​ostrovy. Tyto a jiné společnosti používají ve své každodenní práci maziva PANOLIN šetrná k životnímu prostředí.

Sdílet na sociální služby: