Analýza olejů

Úvod / Služby / Analýza olejů

Laboratorní analýza olejů

Zajišťujeme laboratorní rozbor vzorků olejů a maziv všech značek. Mějte dokonalý přehled nad stavem olejových náplní ve vlastních zařízeních. Nabízíme kompletní rozbor akreditovanou laboratoří PANOLIN AG.

Přesné laboratorní analýzy jsou velice důležitou součástí sledování stavu olejových náplní.

Naše laboratoře pracují dle nejnovějších norem poznatků z praxe, výsledkem jsou podrobné laboratorní protokoly, obsahující až 25 posuzovaných položek (např. určení kinematické viskozity, obsahu vody dle Carl-Fishera, obsah nečistot dle normy ISO 4406).

Vzorek odebereme přímo na místě.

Ceny jsou k dispozici na požádání dle aktuálního ceníku.

Kleenoil ICC

KLEENOIL ICC se používá jako on-board systém analýzy olejů, který je instalován přímo do filtrační jednotky. Tohoto konceptu se využívá zejména pro hydraulické a motorové oleje. Pro zvláště citlivé anebo pro provoz důležitých hydraulických agregátů, je
možno na přání vybavit filtrační jednotku přídavným zařízením na vyhodnocování nečistot. Tímto se stává zařízení KLEENOIL olejovou centrálou pro čistotu a absolutní kontrolu. Kompaktní integrace, filtrování a monitorování, prostřednictvím techniky by-pase filtrem, zjednodušuje provoz a údržbu.

Tento systém je vhodný pro nové zařízení nebo modernizaci stávajícího. Úspory z nižších nákladů, na údržbu a opravy, vyšší dostupnost stroje, stejně jako snížení spotřeby paliva, jsou značné.

Popis funkčnosti

  • měření hodnoty oleje na bázi permitivity (dielektrická hodnota )v použitém oleji ve vztahu na uložené hodnoty kapaliny v původním stavu
  • Rytmus měření: 30 Minut
  • Digitální výstup: izolované kontakty, TTL-výstuppro další zpracování signálu např. externí telematika, světelné signály nebo ovládání (například poplašný signál nebo „STOP“).
  • Provozní teplota: -20°C … +90°C
  • Skladovací teplota: -30°C … +70°C
  • Tlaková odolnost: provozní tlak: max. 5 barů